Praha
-
Brno
-
Bratislava
Jazyk: Slovenčina

Ako prebieha dovoz auta

Prvým krokom procesu je výber vozidla. Na základe vašich potrieb, finančných možností a iných okolností si vyberiete na zahraničných portáloch vozidlo, ktoré vám najviac vyhovuje. Link od vozidla nám zašlete vo formulári pre nezáväznú objednávku dovozu. Pomoc pri hľadaní nájdete na našej stránke pod záložkou Ako hľadať auto v EÚ.

Po vyhľadaní vyhovujúceho vozidla, rozhodnete o jeho financovaní. Ak Vás cena neprekvapila a na vozidlo máte pripravený dostatok finančných prostriedkov, bude objednávka na dovoz už len formalitou. Ak vám ale nejaké financie chýbajú, obráťte sa na niektorú banku alebo leasingovú spoločnosť, ktorá vám ponúkne možnosť dofinancovať vozidlo formou úveru alebo leasingu.

Po výbere vozidla a rozhodnutí o jeho financovaní podpíšeme Zmluvu na dovoz vybraného vozidla a na náš účet vyplatíte zálohu uvedenú v zmluve. Ihneď po jej pripísaní vozidlo u zahraničného obchodníka zarezervujeme a podľa dohody pre vozidlo vycestujeme.

Po príchode na miesto prebieha najdôležitejšia fáza a tou je prehliadka vozidla a dokladová previerka. Všetci naši pracovníci majú s touto problematikou dlhoročnú prax. Pri svojej činnosti používajú digitálnu techniku na meranie hrúbky laku a diagnostiku s možnosťou pripájania na riadiacu jednotku vozidla. Pri prehliadke kontrolujeme všetky dostupné mechanické komponenty a kompletnosť a funkčnosť výbavy. Súčasťou 2-3 hodiny trvajúcej prehliadky je skúšobná jazda, kde zisťujeme jazdné vlastnosti vozidla, najmä brzdovej sústavy, náprav, spojky a krútiacich sa častí.

Výsledok previerky s vami telefonicky odkonzultujeme, tak aby ste pred vašim definitívnym rozhodnutím o kúpe vozidla mali o ňom kompletnú sumu informácií – jednoducho povedané, aby ste vedeli čo kupujete. Po vzájomnom dohovore, na záver prehliadky vozidla vykonáme kontrolu dokladov od vozidla, tak aby po jeho dovoze nenastal problém pri jeho prihlasovaní. Na záver vozidlo naložíme a na autoprepravníku prevážame na Slovensko.

Po príchode na Slovensko vám náš technik predvedie vozidlo, ukáže vám prístrojom namerané hodnoty laku a s vami odkontroluje funkčnosť a kompletnosť výbavy. Umožníme vám prehliadku vozidla za účasti vášho odborníka. Po uskutočnení tejto obhliadky doplatíte na náš bankový účet zvyšnú sumu peňazí za vozidlo a za vykonané služby.

Priamo na mieste, v našej kancelárii máte možnosť uzatvoriť povinné zmluvné ako aj havárijné poisťenie. Poskytneme Vám možnosť pravidelne aktualizovanej ponuky všetkých poisťovní na Slovensku, tak aby ste si mohli pre svoje vozidlo mohli vybrať to najvýhodnejšie poistenie v aktuálnom čase. Proces prihlasovania zahájime vybavením prekladov a cez KO, STK, EK a vyplatením poplatkov do recyklačného fondu sa dostaneme na úrad dopravy a políciu, kde dostaneme registračné značky.

Na záver vám spolu so všetkými dokladmi odovzdáme vaše nové vozidlo a poprajeme veľa šťastných kilometrov bez poruchy.