Praha
-
Brno
-
Bratislava
Jazyk: Slovenčina

Ako hľadať auto v EU

Vytypovanie vozidla sa skladá z dvoch krokov:

Každému vyhovuje iný typ vozidla, preto je dôležité najskôr dôkladne zvážiť aké vozidlo si zaobstaráte. Malé – stredné – väčšie, coupé – kombi – sedan, diesel – benzín – plyn, menej alebo viac najazdených kilometrov, rok výroby a tak ďalej.

Ako pristupovať k tejto fáze výberu vozidla sa dozviete v seriály článkov na našom blogu.

Ak máte ucelenú predstavu o vašom budúcom vozidle, pristúpte k druhému kroku a môžete sa ho pokúsiť vyhľadať na inzertných portáloch. Najväčším z nich je portál mobile.de, kde nájdete všetky vozidlá od nemeckých predajcov a mnoho ďalších z Belgicka, Holandska a iných krajín. Na všetkých ostatných portáloch ako sú Autoscout24.de, Webmobile.de a iných, nájdete podobný mechanizmus vyhľadávania a preto sa v nasledujúcich riadkoch budeme venovať len vyhľadávaniu vozidla cez portál mobile.de.

Portál mobile.de je dnes preložený do viacerých jazykov, takže môžete vľavo hore kliknúť českú vlajočku a portál sa prepne do češtiny. Ihneď sa na obrazovke objaví zjednodušený formulár pre rýchle vyhľadávanie. Zadáte doň 5 základných parametrov vozidla a po kliknutí na Zobraziť výsledky môžete vidieť prvé ponuky. Trošku sofistikovanejšie je vyhľadávanie cez rozšírený formulár, ktorý získate po kliknutí na Podrobné hledání. Nájdete tu oveľa viac možností ako zúžiť okruh pre vás zaujímavých vozidiel a po kliknutí na Zobraziť výsledky vás už nebudú ostatné vozidlá obťažovať. Potom je už vyhľadávanie vozidla jednoduché.